Sigorta Yaptırmak için Nedenleriniz

Trafik kazalarından kaynaklı hasarları karşılar

Zorunlu bir sigorta çeşidi olan trafik sigortası, eğer poliçe sahibi hatalıysa karşı tarafın kazadan kaynaklanan zararlarını karşılayacak bir sorumluluk sigortasıdır. Diğer bir deyişle trafik sigortası, trafik kazalarından sonra sigortalı aracın zarar verdiği diğer araç ya da araçlardaki maddi hasarları karşılar. Böylece araç sahibi, kaza sonucu oluşan hasarların yüksek maliyetli ödemelerinden büyük oranda kurtulmuş olur.

Kaza dışındaki faktörlere karşı da aracı güvence altına alır

Bir diğer sigorta türü olan kasko sigortası; aracın yanması, çalınması, çalınmasına teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşabilecek zararlara kadar ayrıntılı bir güvence planı sunar. Kasko sigortası sadece kaza risklerini kapsam altına almaz. Başta hırsızlık olmak üzere, yangın, deprem ve diğer doğal afetler gibi kontrol dışında meydana gelebilecek faktörlere karşı da aracı güvence altına alır.

Konutlara ve yaşam alanlarına güvence sağlar

Konut sigortası, ev ve içindeki eşyaları su baskını, doğal afetler, hırsızlık ve yangına kadar pek çok riske karşı koruyan kapsamlı bir sigorta çeşididir. Sanıldığının aksine çok düşük bir maliyetle ev ve eşyaları güvence altına alır. Bunun yanı sırasında, ev sahiplerinin yaptırdığı Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) ise depremin ve deprem sonucu meydana gelen yangın, infilak, tsunami ve yer kaymasının doğrudan neden olacağı maddi zararları, belli limitler dâhilinde nakit olarak karşılar.

Kişi ve kurumlara güvence sağlar

Ferdi Kaza Sigortası ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın yanı sıra KOBİ’lere ve şirketlere yönelik sigortalar her bütçeye uygun seçenekleri sayesinde hem kişi hem de kurumlara güven ve güvence sağlar. Karşılaşılabilecek zararların giderilmesini sağlarken, gelecekle ilgili maddi kaygıları azaltır.

Scroll to Top